nowości

 dyskusje

podsumowanie

 linki

nowe metody

Metody leczenia:
 

o chorobie
 odżywianie
 ziołolecznictwo
 urynoterapia
 akupresura
 Górnicka
 Kwaśniewski
 Senicz
 L. Hay
 Evelyn
 vilcacora
 sylveco
 silva
 nlp
 fu fang
 psychosomatyka
 Żyjmy dłużej
 sól iwonicka
 P. Uzdrawiacza
 Kneipp
 Hildegarda

 e - mail

 

 
( w zakresie urynoterapii znalazłem trzy pozycje w których mówi się bezpośrednio o takim sposobie leczenia łuszczycy , godne uwagi jest to, iż skuteczność tej metody leczenia - wg. literatury jest bardzo wysoka, pomimo jej uciążliwości; te pozycje to : 
"Zasady Urynoterapii John W. Armstrong - Woda zycia" , "Urynoterapia - Bogusław Komorowski", "G.P.Małachow - Biorytmologia i urynoterapia" 
 

Urynoterapia - leczenie moczem opisana jest równiez w książce 
"Elżbiety Cybulskiej - Tajemnice niekonwencjonalnej medycyny". 
 

-------------------------------------------------------------------------------- 

"BOGUSŁAW KOMOROWSKI - URYNOTERAPIA" 

[.....]   Urynoterapia - to jak wynika z nazwy sposób lub metoda leczenia poprzez zastosowanie do terapii moczu - w większości przypadków własnego, który uzywamy w zależności od aktualnej potrzeby.  Zewnętrznie - do nacierania , zmywania , moczenia, okładów lub płukania czy irygacji.  Wewnętrznie - poprzez wypijanie świeżo uzyskanego własnego moczu , w zależności od stopnia i uciązliwości schorzenia  jeden lub więcej razy w ciągu kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu dni. Jest to kuracja prosta , tania, nie wymagajaca wielkiego przygotowania - ma w niektórych swoich formach niestety trochę mniej miłe wymagania. Przynosi jednak tak wymierne i wspaniałe wyniki, że pewne uciążliwości z nią związane są bez znaczenia.Ponadto w jednej z form tej metody - poście urynowym , najbardziej restrykcyjnej , ale najskuteczniejszej - osiagamy często wyleczenie chorób, które medycyna akademicka uznaje za nieuleczalne lub kwalifikujące się tylko do operacyjnego usunięcia (całych organów lub członków) 
(wg . literatury -URYNOTERAPIA LECZY NAWET  NOWOTWORY) 
[...] Jeszcze w latach pięćdziesiątych naszego wieku - w instrukcji dla rozbitków, Regulamin Marynarki Wojennej USA - jako sposób na przetrwanie , zalecał picie moczu w przypadku znalezienia się w trudnych warunkach na tratwie lub szalupie [...] 
Chinczycy, Tybetanczycy i narody Indii - mocz traktują i cenią jako niezbędny i bardzo skuteczny lek na wiele chorób[...] 

PRZECIWSKAZANIA 

Niebezpieczne , wręcz tragiczne w skutkach jest stosowanie moczu, a szczególnie wewnętrznie przez okres dwóch miesięcy po przyjmowaniu chemioterapii (przy leczeniu chorób nowotworowych) oraz przez jeden miesiąc od chwili przerwania naświetlań radioaktywnych [...] ponadto stosując mocz wewnętrznie koniecznie należy odstawić leki psychotropowe i narkotyki, antybiotyki i środki antybólowe. Picie alkoholu w czasie kuracji jest zabójcze. [...] Dzieci do lat 10 oraz osoby chore i anemiczne (cukrzyca insulinowa) mogą przeprowadzać kuracje urynowe polegające na wypijaniu co drugiej porcji moczu, normalnie jedząc i przyjmując niezbędne leki. 
 

-------------------------------------------------------------------------------- 

kuracje urynowe - łuszczyca (wg B. Komorowski - Urynoterapia) 

Do kuracji przystępujemy zapoznając sie z przeciwskazaniami (stosowanie wcześniej  maści , tabletek , naswietlań obliguje nas do kilkunastodniowej przerwy w celu oczyszczenia organizmu (zioła oczyszczające - do kupienia w aptekach ) dopiero potem przystępujemy do postu. 

W czasie trwania postu urynowego - trwającego 21 dni  (pijemy tylko wydalaną urynę i wodę mineralną niegazowaną) wypijamy mocz bez względu na jego smak, zapach czy wygląd (zmieniają się w miarę postępu kuracji) Ponadto konieczne jest 
w tym czasie codziennie nacierać (przez dwie godziny dziennie) górna część klatki piersiowej, boczne krawędzie szyi i skronie oraz miejsca za uszami , moczem osoby drugiej (jedzącej) który odstał 5, 6 godzin. Pozwala to na odżywienie poprzez układ limfatyczny - mięsnia sercowego i kory mózgowej w niezbędne składniki. 
Początkowe uczucie głodu ustępuje zwykle po 1 do 1,5 doby i nie pojawia sie do końca postu. Wypijanie dwóch litrów wody jest niezbędne , aby wyrównać ubytki wody innymi drogami i nie dopuścić do odwodnienia organizmu. [...] W czasie trwania kuracji postem urynowym moga wystapić pewne objawy, które są normalną reakcją organizmu i należy je traktować bez paniki. Będą to na pewno: dośc przykre biegunki, spadek wagi około 1 kg dziennie, wahania temperatury ciała od 36,2 st. Celcjusza do 37,7 st. Celcjusza, wzmozona częstotliwość wydalania moczu. Moga takze wystąpić u niektórych osób : zawroty głowy lub wzmożone bicie serca (likwidujemy te objawy zwiększonym nacieraniem szyi i skroni - przy niepokojach głowy, górnej cześci klatki piersiowej - przy niepokojach serca) Czasami występują świąd i wysypka w różnych częśćiach ciała. 
[...]  W czasie postu moga wystapić nowe ogniska łuszczycy , różne opryszki lub swędzenia. Należy traktować to jako normę - objaw oczyszczania się organizmu poprzez skórę. 

PRZYSTĘPUJĄC DO POSTU URYNOWEGO , OSOBA CHORA POWINNA MIEĆ ZAPEWNIONĄ OPIEKĘ OSOBY , KTÓRA ZAPOZNANA JEST Z TĄ KURACJĄ I W RAZIE POTRZEBY POTRAFI DOPOMÓC LUB DORADZIĆ, PONADTO NIEZBĘDNE JEST ZDOBYCIE ZAOPATRZENIA W MOCZ OSOBY JEDZĄCEJ , POTRZEBNEGO DO NACIERANIA WSKAZANYCH MIEJSC NA CIELE. 

Zakończenie głodówki wymaga zachowania dyscypliny !!!!!!!. Ostatniego dnia postu wypijajac cały wydalony mocz zaczynamy przerywac głodówkę . O godz. 13 - wypijamy sok ze swieżo wycisniętej połówki pomarańczy, o 15 - zajadamy pozostałą połowę pomarańczy dokładnie przeżuwając, o 17  zjadamy całą pomarańczę , o 19 i 20 zjadamy każdorazowo 5 dag surowego, mielonego mięsa najlepiej cielęciny lub młodego wołowego z niewielkim dodatkiem soli. Przez kolejne 7 dni wypijajac codziennie poranny mocz , zjadamy początkowo rozgotowane jarzyny z ziemniakami lub kaszą w ilości 5 posiłków dziennie, stopniowo zwiększając ilość i kaloryczność pokarmów(jajko na miękko, gotowane mięso, gotowana ryba) W ciągu tych 7 dni unikać należy jedzenia mleka i jego przetworów. 
 
 

-------------------------------------------------------------------------------- 

"Zasady urynoterapii   John W. Armstrong  woda życia" 

Łuszczyca 
[...]   Pan lat 60. pościł na urynie i wodzie przez tydzień w czerwcu i znów przez tydzień we wrześniu tego samego roku. W czasie jak i w okresach między postami , nacierał swoje ciało własną uryną trzy razy dziennie po godzinie. Całkowite wyleczenie Kontynuował przyjmowanie uryny jako codzienny zwyczaj , i w 10 lat później chociaz 70 letni , wyglądał na lat 56. Uważam egzemę i łyszczyce za jedne z najłatwiejszych do leczenia chorób, oczywiście środkami uryno terapii, jeśli przyjmowane o czasie. Uryno terapii poddaje się także gróźlica skóry , bardziej poważna choroba , powodowana przez bakcyl gruźlicy , innymi środkami nieuleczalna , choć w tym przypadku kuracja trwa dłużej. 

[...] Podam teraz przypadek mężczyzny , który zaraźił się choroba weneryczną we Francji podczas ostatniej wojny. Nawiasem mówiąc cierpiał on od pewnego czasu na łuszczycę która tłumił maścią ziołową [..] Pod koniec 10 dnia wszystkie oznaki choroby wenerycznej znikły, a objawy łuszczycy znacznie ustąpiły. Mimo to zdecydował się kontynuować urynowy post dopuki wszystkie ślady dolegliwości skórnych nie znikną. Ustąpiły w tydzień później. [...] 
 
 

-------------------------------------------------------------------------------- 

"G.P.Małachow - Biorytmologia i urynoterapia" 

Pozycja zawiera wskazówki na temat tego , jakie potrawy powinni jeść ludzie urodzeni pod danym znakiem zodiaku , np. [...] Bliźnięta - (22 maja-21 czerwca) Zapotrzebowanie na pokarmy zawierające chlorek potasu. Rośliny - seler, chmiel, kozłek lekarski. Witaminy z grupy B,C,E i D. Zalecane produkty - wykiełkowane ziarno , orzechy, seler, morele, ser żółty i chude mięso. 
 

[...] Około 15 lat cierpię na łuszczycę i w zeszłym roku, podczas kolejnego zaostrzenia , zgłosiłem się do lekarzy, którzy zaczęli mnie leczyć preparatami hormonalnymi deksametazon 8 tabletek dziennie. Kiedy dawkę stopniowo, w miarę poprawy, obniżyli do 3 tabletek, przeczytałem Pana książkę Urynoterapia [...] Zacząłem leczenie od przyjmowania uryny rano i rozcierania odparowaną uryną. Jednocześnie brałem hormony, ale już po 2 tabletki. Mój stan stopniowo zaczął się pogarszać, aż wreszcie choroba nasiliła się do tego stopnia, że wykręcało mi stawy, a całe ciało pokryło się strupami. Mój doktor (nawiasem mówiąc , jest on kandydatem nauk medycznych) ponownie zastosował deksametazon. Zaczęliśmy od 8 tabletek dziennie. Tym razem po dojściu do 4 tabletek znowu odczułem pogorszenie. Zrobiło się jeszcze gorzej niz przy pierwszych dwóch razach. Doktor znowu kazał brać po 8 tabletek, jednocześnie wykonano mi hemosorpcję i plazmaforezę(oczyszczano krew i limfe) Początkowo zrobiło się nieco lepiejale w miarę zmniejszania się dawki hormonów stan się pogarszał. gdybym mógł, z przyjemnością pozbyłbym się tych hormonów i zaczął leczenie według Pana metody, od oczyszczania , głodówek itd. Doktor który mnie leczy, chyba sam nie wie jak leczyć dalej, mimo stopnia naukowego, który mu przyznano za doktorat na temat łuszczycy. Słowem , zrobił ze mnie kalekę, chociaż jestem przekonany, że można było się obejść bez stosowania preparatów hormonalnych. Gienadiju Pietrowiczu ! Bardzo Pana proszę o pomoc, w Panu moja ostatnia nadzieja. Teraz jestem inwalidą II grupy z powodu choroby a mam dopiero 35 lat. 

Komentarz i zalecenia: 

Czytajac ten list , płakałem . Jakże proste było wyleczenie w poprzednim przypadku, a do czego doszło w tym. Co zrobić ?? Oczyszczanie  całego organizmu ze szkodliwych resztek: lewatywy, oczyszczanie wątroby z przyjmowaniem minimalnej ilości hormonów. Zmienic sposób odżywiania, który prowadzi do zanieczyszczenia ustroju, wycofać złe produkty, żywić się naturalnymi. Uregulować czas dostarczania pokarmów do organizmu: rano i w południe , żadnego przegryzania. Po miesiącu takich przygotowań rozpocząć głodówkę. Dodatkowo korzystać z łaźni , pić i gotować wszystko na specjalnie oczyszczonej wodzie.